Çevrimiçi Eğitim Yönetimi

Çevrimiçi Eğitim Yönetimi

Fabrikalar ve kurumlar özellikle uzmanlık gerektiren işlerde taşeron personel çalıştırmaktadır. Maliyetlerin yükselmesi ile taşeron personel ihtiyacı her geçen gün daha da artmaktadır. Taşeron personellerin iş sağlığı ve güvenliğinden işin taşere edildiği şirket kadar işin uygulama alanına sahip ana işveren de sorumludur. Bu açıdan değerlendirildiğinde taşeron personelin işteki uzmanlığının yeterliliği yanı sıra İş sağlığı ve Güvenliği açısından alınması gereken eğitimlerin, gerekli belgelerin ve sigorta gibi gereksinimlerin takibi de önemli hale gelmektedir. Çalışacak olan personelin henüz şirkete gelmeden önce eğitimlere ulaşıyor olması ve işbaşı yapılacak gün geldiğinde güvenlik girişinde zaman kaybetmemesi maliyet açısından çok değerlidir.

Provimeste farklı tehlike sınıfları için taşeron personellere verilecek farklı çevrim içi eğitimler tanımlanabilmektedir. Çevrim içi eğitimler istenirse periyodik eğitim olarak tanımlanabilir ve belirlenen periyot sonrası hala kurumunuzda çalışmaya devam eden taşeron personele yeniden gösterilmektedir.

Çevrim içi sınavlar çevrim içi eğitimlerle ilişkilendirilip sorular, cevap seçenekleri, geçme puanı belirlenerek tanımlanabilmektedir. Çevrim içi eğitime katılan taşeron personellere sınav otomatik olarak gösterilmektedir.

Bu gönderiyi paylaş