HES Kodu Aşı Durumu ve PCR Takibi Yönetimi

HES Kodu Aşı Durumu ve PCR Takibi Yönetimi

Her ne kadar normalleşmişte olsa pandemi ve riskleri halen devam etmektedir. Çalışanların sağlıklarını güvence altına alabilmek ve ziyaretçilerimizin sağlık durumları hakkında bilgi ediniyor olmak her işletmenin sorumluluğundadır.

Provimes ile Sağlık Durum İzleme alanı üzerinden günlük sağlık anketleri otomatik olarak gönderilir ve hazır gelen 14 sorunun şirket çalışanları tarafından servis kullanımından önce cevaplandırılması beklenir.  Sorulara verilen cevapları sistem otomatik algoritmalarla değerlendirir ve riskli olduğunu tespit ettiği çalışanlara ve şirket tarafından yetkilendirilen işyeri hekimi, bölüm amiri, iş güvenliği uzmanı vb. yetkilendirdiğiniz bölüm ya da kişilere SMS ve BİRİ asistan aracılığı ile bilgilendirilir. Riskli personellerin departman arkadaşlarının verdiği cevaplar raporlanarak olası diğer risklerin önüne geçilebilir.

Sağlık Bakanlığı’nın çalışan sayısı 500’ün üzerinde olan kurumlar için sağladığı entegrasyon bilgilerine sahip olan şirketler için hazırlanan HES Sorgulama Alanı üzerinden vardiya saatlerinize göre tanımlayacağınız üç farklı saat diliminde sistem Sağlık Bakanlığı’na otomatik olarak bağlanarak kayıtlı tüm HES kodlarınızı otomatik olarak sorgular. Kişilerin aşı durumu ve varsa son 72 saat içerisinde yapılmış PCR Test sonucunu da sistem otomatik olarak sorgulama yapar. Eşleşmeyen Hes Kodu, Hes Kodu Boş, Hes Kodu Hatalı, Riskli, Süresi Dolmuş Hes kodları ile ilgili geri bildirimlerde sistem hem ilgili çalışanın kendisine hem de yetkilendirdiğiniz tüm departman ve kişilere SMS ve BİRİ asistan aracılığı ile bilgilendirmeyi otomatik olarak yapar.

Sağlık Bakanlığı entegrasyon hakkına sahip şirketler ziyaretçi paneli yardımı ile ziyaretçilerinin de HES Kodu, Aşı Durumu ve PCR Test sonuçlarını da anlık olarak sorgulayabilirler.

Gerektiğinde tüm verilerin raporları alınabilir.

Bu gönderiyi paylaş